اخبار شرکت


فرهاد فائز معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک اتصال حداقل یک بانک و یک فین تک به پلتفرم بانکداری باز شرکت خدمات انفورماتیک تا پایان امسال معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک گفت: تا پایان امسال حداقل یک بانک و یک فین تک را به این پلتفرم وصل خواهیم کرد و سعی مان بر این است که این تعداد را بیشتر کنیم که البته بستگی به این دارد که بانک ها چقدر آمادگی اتصال و استفاده از این پلتفرم را داشته باشند. فرهاد فائز معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک در حاشیه هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در رابطه با تعامل میان بانک ها و فین تک ها بیان کرد: چند سالی است که کسب و کار بانک ها دچار تغییر و تحول شده است؛ برخلاف گذشته بانک ها دیگر فین تک ها را دشمن خود نمی دانند و همکاری های خوبی با آنها دارند تا هم کسب و کارهای خودشان رونق بیشتری بگیرد و هم فین تک ها انگیزه ای برای کمک به بانک ها و کسب و کار خودشان داشته باشند.
وی افزود: بعد از تغییر و تحول در کسب و کار بانکی، بانک ها علاقه مند شدند تا سرویس هایشان را در اختیار فین تک ها قرار دهند؛ ابزاری که می تواند این خدمات را ارائه دهد بانکداری باز نام دارد و پلتفرمی است که در دنیا نیز شناخته شده است؛ محیطی را فراهم می کند تا بانک ها سرویس هایشان را از طریق آن در اختیار فین تک ها بگذارند تا از آنها استفاده کنند.
فائز در ادامه تصریح کرد: شرکت خدمات انفورماتیک نیز با شناخت و آگاهی از این نیاز شبکه بانکی، شروع به توسعه این محصول کرد و حدود یک سال و نیم طول کشید تا این محصول توسعه پیدا کند و در حال حاضر یک بانک به آن متصل شده و شاهد بهره برداری اولین فینتک طی روزهای آتی خواهیم بود. برداشتمان این است که تا پایان سال، حداقل دو یا چند بانک دیگر هم به این زیرساخت وصل شوند و پس از آن هم، این آمادگی را داریم تا همه شبکه های بانکی چه آنهایی که مشتری ما هستند و چه آنهایی که نیستند را، به این پلتفرم اضافه کنیم.
در همین راستا در حال مذاکره با 5 بانک دیگر هستیم که بتوانیم به زودی توافقات لازم را برای اتصال آن ها به این هاب جلب کنیم.
وی با بیان اینکه این محصول شرکت خدمات، یک محصول رقابتی است و مشابه این محصول نیز در شبکه بانکی کشور وجود دارد؛ گفت: ادامه این مسیر بستگی به توان رقابتی شرکت هایی که این محصولات را برای شبکه بانکی ارائه می دهند، دارد. در این حوزه چند شرکت دیگر را هم داریم که این محصول را ارائه می کنند و با رصد فعالیت ها، تلاشمان بر این است که سهم بیشتری را در اختیار بگیریم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر شرکت خدمات دو بانک بزرگ را تحت پوشش دارد و سرویس دهی به بانک های خصوصی دیگر را هم برعهده دارد و در مجموع تعداد کثیری از مشتریان از سرویس های شرکت خدمات استفاده می کنند. این بازار بالقوه و بکر است و ما تلاش می کنیم تا هرچه بیشتر این بازار را توسعه دهیم.
گفتنی است؛ در نمایشگاه جانبی این همایش، از محصول جدید شرکت خدمات انفورماتیک با عنوان هاب بانکداری باز (شاهین) رونمایی شد.
منبع: روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک